Şanlıurfa Altıparmak & Avcı Avukatlık Ortaklığı Web Sitesi

Adres

Paşabağı Mah. 765 Sok. No:20 M.Mutlu Apt. Kat:3 No:9 Haliliye / Şanlıurfa

İLETİŞİM

Tel +90 414 312 01 01
Fax +90 414 312 03 00

AVUKATLARIMIZ

Avukatlarımız

ALTIPARMAK & AVCI

team

ÖMER AVCI

Avukat
SORU SOR

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Avcı, öğrencilik yıllarında İstanbul’da çeşitli hukuk bürolarında icra ve iflas hukuku alanında çalıştı. Avukatlık stajını Şanlıurfa’da tamamladı. Ulusal ve yerel bir çok dernekte yöneticilik, merkez karar yürütme kurulu üyeliği yaptı. Halen, Hukuk ve Arabuluculuk alanındaki derneklerin il bazında yöneticiliklerini yürütmektedir. Bir dönem, Şanlıurfa Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği yapmıştır. Şanlıurfa’da siyaset ve sivil toplum konusunda etkin faaliyetler göstermektedir. Başlıca ilgi alanları, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukukudur. Son zamanlarda Kamulaştırma Hukuku, Vakıflar Hukuku ve özellikle İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında çalışmalar yapmaktadır.
2011 yılında “AB Hukuku ve Yargı Kurumları” konularını ele alan AİHM, MaxPlanck Enstitüsü, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Frieburg Üniversitesindeki bir dizi eğitimleri içeren programlara katıldı. Aynı yılın Kasım ayında NewYork, Boston ve Washington DC.’yi kapsayan ve Suprime Court, Capitol, Northesat University, Harvard University ve ABD’nin Kamu Müdafilik Birimlerini kapsayan programa katılmıştır.

team

CÜNEYD ALTIPARMAK

Avukat
SORU SOR

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olan Altıparmak, Üniversite son sınıfta iken (2002 yılında) Türkiye Barolar Birliğinin Faruk Erem Hukuk ödülünü aldı. 2007 yılında York Trade Foregin Trade İnstitute’den Dış Ticaret Uzmanlığı belgesini aldı. 2008 yılında ABD’de Minnesota William Mitchell Law College’de Summer Institute of American Law adlı programda eğitim aldı. 2009 yılında Bahçehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi – IGUL iş birliği düzenlenen hukuk İngilizcesi, Uzlaşma, Aktif Hukuk Becerileri konulu eğitimlere katıldı. Aynı yılda Azerbaycan Devlet Üniversitesinin düzenlediği uluslarası hukuk sempozyumunda tebliğ sundu. Yine aynı senenin sonunda, Umut Vakfı ve Ankara ÜHF işbirliği düzenlenen Hukukun Gençleri Sempozyumunda sunduğu bildiri ile takdir plaketi aldı. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde IGUL eğitiminde katılarak Mediation Advanced Course sertifikasını aldı. Bu yıl KKTC’de düzenlenen Ulusal Çevre Konferansında Çevre Hukuku konusunda sunum yaptı. 2011 yılında “AB Hukuku ve Yargı Kurumları” konularını ele alan AİHM, MaxPlanck Enstitüsü, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Frieburg Üniversitesindeki bir dizi eğitimleri içeren programlara katıldı.Aynı yılın Kasım ayında NewYork, Boston ve Washington DC.’yi kapsayan ve Suprime Court, Capitol, Northesat University, Harvard University ve ABD’nin Kamu Müdafilik Birimlerini kapsayan programa katıldı. 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa’nın çeşitli kentlerine hukuk kurumlarına ziyarete gitti. Yayımlanmış bir çok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

team

EMİNE ALTIPARMAK

Avukat
SORU SOR

İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2015 yılında mezun olan Emine Altıparmak, TÜBİTAK Sosyoloji Alanında Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bölge Birinciliği (2010), TÜBİTAK Sosyoloji Alanında Türkiye Dördüncülüğü (2011) Hıfzı Veldet Velidedeoğulu Ticaret Hukuku Kurgusal Dava Yarışması Türkiye İkinciliği (2014), Maltepe Üniversitesi Meslek Günleri Kadın Hakları Eğitimi (2015) Hukukçular Derneği Mesleğin Fragmanı Eğitim Semineri (2015) Hukukçular Derneği Hukuk Okulu Eğitim Seminerleri (2014,2015,2016) Avrupa Hukuk Kurumları Gezisi ve İnsan Hakları Eğitimi, (Strazburg,Fransa- Cenevre, İsviçre) (2014)  Hukukçular Derneği Şanlıurfa İl Temsilciliği, Taşınmaz Hukukunun Güncel Sorunları Eğitimi, (Şanlıurfa, 2015)  İlim Yayma Cemiyeti ve EBSAD Ortak Semineri, Etkili Eğitim ve Öğretmenlik Programı Katılımı, (Ş.Urfa 2015) Darbe Yargılamaları Uluslar Arası Sempozyumu (2016) Şanlıurfa ve Gaziantep CMK Eğitim Seminerleri (2015-2016) Türkiye Barolar Birliği Meslek Eğitim Semineri (2015) Hukukçular Derneği Bankacılık Hukuku Konulu Eğitim Semineri (2015) Hukukçular Derneği Demokrasi Okulu Eğitim Seminerleri (2016) İnsan Hakları Perspektifinde Mültecilik Konulu Eğitim Semineri (2015) Marmara Üniversitesi Ceza Muhakemesi Hukukunda Koruma Tedbirleri Eğitimi (2016) Darbe Anayasalardan Sivil Anayasaya konulu Eğitim Semineri (2016)  İstanbul Kültür Üniversitesi Meslekte Okulda Evde Kadın konulu Eğitim Semineri ve Dünya Tüketiciler Günü Etkinliği Türkiye ve Avrupa Birliğinde Yeni Nesil Tüketici Hakları Eğitim Semineri (2016) olmak üzere birçok eğitime katılmış ve hali hazırda AÖF Sosyoloji Öğrencisidir. Kadın, Hukuk ve Öğrenciler konusunda faaliyet gösteren çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde halen faaliyetlerine devam eden Altıparmak, Aile, Tüketici, Telif, Sağlık Hukuku ve kurumsal icra takipleri yönetimi alanında yoğunlaşmaktadır.